Главная  - Менеджмент  - Книги  - Інформаційно-комунікаційний менеджмент у глобальному суспільстві - Бебик В.M.
Інформаційно-комунікаційний менеджмент у глобальному суспільстві - Бебик В.M.
<< Содержание < Предыдущая

ХАРАКТЕРИСТИКИ ПАРТІЙНИХ ПРОГРАМ

Запровадження нової для нашого суспільства мажоритарно-пропорційної виборчої системи сприяло підвищенню інтересу не тільки до особливостей використання певних політичних технологій, а й до напрацьованого інтелектуального потенціалу провідних партій країни.

У цьому контексті предметом особливої уваги є аналіз базових постулатів передвиборних програм політичних партій України, з якими ці суб'єкти політичної діяльності йдуть на вибори 1998 року.

Насамперед проаналізуємо кількісні параметри передвиборних партійних програм, які можуть бути основою для формального політичного аналізу та політико-психологічної оцінки можливого сприйняття електоратом вищевказаних текстових документів (див. табл. 1).

Таблиця 1

 

 

Класифікація партій

 

пор.

Параметр оцінки

ліві

ліво-

цент-

ристи

центристи

 

право-цент-

ристи

праві

Середні показники

1

Середній обсяг програми

(кількість рядків)

390

193

210

373

118

257

2

Кількість структурних

розділів у програмах

5

7

11

9

1

6,6

3

Наявність девізів (назв)

у партійних програм, %

100,0

100,0

50,0

100,0

33,3

76,7

4

Наявність оцінки ситуації (% до загального обсягу

програми)

17,7

18,2

3,1

5,7

6,7

10,3

5

Кількість партій, в програмах яких є оцінка ситуації (% до загальної кількості

 

 

 

 

 

 

 

партій з даних груп)

100,0

100,0

40,0

66,7

33,3

68,0

ОБСЯГ ПРОГРАМИ

У середньому за обсягом передвиборна програма української політичної партії складається з 6,3 сторінки (283,2 рядка, що налічують 75 знаків кожен).

Рекордсменами є Народний Рух України — 19,4 стор. (874 рядки), Партія зелених України — 13,8 стор. (621 рядок) та Комуністична партія України — 11,5 стор. (517 рядків).

Найкоротші тексти передвиборних програм мають Республіканська християнська партія — 1,6 стор. (72 рядки), Українська національна асамблея — 1,55 стор. (70 рядків), Всеукраїнська партія трудящих — 1,44 стор. (65 рядків), блок Партії праці і Ліберальної партії України — 1,2 стор. (54 рядки) та Партії регіонального відродження України (ПРВУ) — 0,9 стор. (39 рядків).

СТРУКТУРА ПРОГРАМИ

Середньостатистична програма складається приблизно з 7 розділів (6,6), що відповідає відомому "психологічному числу", яке зазвичай може запам'ятати людський мозок.

Але виборцям пропонуються конкретні програми конкретних партій, які, звичайно, з психологічної точки зору сприймаються по-різному.

Наприклад, велика за обсягом програма НРУ має 23 структурних розділи, що полегшує читання тексту. А ненабагато менша програма КПУ має лише 3 розділи. Інша крайність — у "Громади", яка, маючи текст програми у 299 рядків, розбита на 29 конкретних пунктів.

Кількісні параметри оцінки передвиборних програм провідних політичних партій України

Взагалі неструктуровані тексти передвиборних програм блоку "Європейський вибір України", що утворили Ліберально-демократична партія України та Українська селянсько-демократична партія (обсяг — 85 рядків), РХП (78 рядків) та ПРВУ (39 рядків). Але якщо їхні невеликі обсяги програм, можливо, і не потребують структуризації то текст програми "Національного фронту" (Конгрес українських націоналістів, Українська республіканська партія та Українська консервативна республіканська партія) — 212 рядків, напевно, тільки виграв би з точки зору психології сприйняття інформації пересічним громадянином, якби був поділений на певні розділи.

У цьому плані невеликий текст УНА (70 рядків), який поділений на 3 змістових блоки, сприйматиметься виборцями з невисоким рівнем освіти досить непогано, так само, як і програма ПП-ЛПУ: 54 рядки з 20 пунктами тез передвиборної програми.

НАЗВА (ДЕВІЗ) ПРОГРАМИ

Важливим оздоблюючим елементом партійної програми є назва та девіз, з яким суб'єкт політичної діяльності має намір піти на вибори.

Більш 66,7 % передвиборних програм мають девізи або назви на кшталт: "Всі разом — до оновленої України" (СПУ), "Влада народу, для народу, в ім'я народу!" (СДПУ(о), "Десять кроків у третє тисячоліття" (НДП), "Новий шлях України" (НРУ), "Україні — українську владу" ("Національний фронт").

Разом з тим такі партії, як "Громада", ХДПУ, ПРВУ, ПЗУ, блок Партії праці та Ліберальної партії України, РХП та УНА обійшлись при підготовці передвиборних документів без яскравих фраз — квінтесенцій змісту політичних програм. 
Главная
Бухгалтерский учет, аудит
Экономика
История
Культурология
Маркетинг
Менеджмент
Налоги
Политэкономия
Право
Страхование
Финансы
Прочие дисциплины
Карта сайта
Учебные материалы для студентов онлайн
Правила користування
Продажа баннеров УБС