Главная  - Менеджмент  - Книги  - Інформаційно-комунікаційний менеджмент у глобальному суспільстві - Бебик В.M.
Інформаційно-комунікаційний менеджмент у глобальному суспільстві - Бебик В.M.
<< Содержание < Предыдущая Следующая >

Додаток 6.4.3 Аналіз публікацій газети "Одесские известия"

Президентові України Л. Д. Кучмі

АНАЛІЗ публікацій газети "Одесские известия"

Згідно з Вашим дорученням № 443/5979—01 від 12.03.1996 р. нами були проаналізовані матеріали, вміщені в органі Одеської обласної Ради народних депутатів "Одесские известия" з вересня 1995 року по лютий 1996 року.

Дослідження показало, що в згаданій газеті постійно вміщуються публікації, які суперечать лінії Президента на зміцнення суверенітету і державності України. По суті, видання перетворилося на провідника ідей прокомуністичних, антидержавних сил.

Зокрема 05.09.1996 р. газета опублікувала рішення облради, підписане Р. Боделаном, щодо проведення Всеукраїнського референдуму з основних проблем Конституції, а також з вимогою призупинення перекомутації ГРТ. Газета також вмістила досить різку критику дій президента та проекту нової Конституції, підготовленого Конституційною комісією ("Какая конституция нам нужна?" // "Одесские известия", 20.01.1996 р.), курсу на проведення реформ (28.02.1996 р.).

Паралельно з цим, всупереч рішенню Центральної виборчої комісії та заяві Міністерства юстиції України, газета постійно вміщує матеріали, що опосередковано спрацьовують на підтримку відомих дій КПУ-СПУ по проведенню вже згаданого референдуму, спрямованого, по суті, на зрив конституційного процесу ("Конференция коммунистов Одесщины" // "Одесские известия", 02.02.96 р.).

Крім того, газета, підконтрольна облдержадміністрації, регулярно друкує матеріали, спрямовані на дискредитацію Одеської міської влади (20.01.1996 р., 17.02.1996 р., 23.02.1996 р., 28.02.1996 р.). Часто-густо ці публікації явно не сприяють цивілізованим стосункам міської та обласної влади (наприклад, стаття "Остановить зарвавшегося "мэра", 28.02.1996 р.).

Не ідеальною є позиція і газети міськради. Внаслідок цього непорозуміння між керівниками області і міста перетворилось на війну між відповідними мас-медіа, що, звичайно, не сприяє стабільності на Одещині.

Взагалі аналіз публікацій щодо розвитку подій за участю Р. Боделана і Е. Гурвіца свідчать, що конфлікти між ними мають кілька причин:

1. "Конституційну" (правову), пов'язану з невизначеністю та неврегульова-ністю відносин і повноважень між областю і містом;

2. Ідеологічну, що має за підґрунття різні погляди на суспільно-політичні процеси та державність України взагалі;

3. Політико-психологічну, яка базується на приналежності до різних шарів української політичної еліти: компартноменклатурної (Р. Боделан) і підприємницької (Е. Гурвіц).

З правової неврегульованості витікають проблеми комунальної власності, місцевих видатків, реконструкції Грецької площі та ін.

З ідеологічними розбіжностями можна пов'язати питання будівництва нафтового терміналу, "більшовицької" символіки, проведення "комуністичного" варіанту референдуму з Конституції, перекомутації ГРТ тощо.

У цьому контексті треба констатувати, що Е. Гурвіц, безумовно, займає пропрезидентські, державницькі позиції. У той же час Р. Боделан фактично виступає за блокування будівництва нафтового терміналу, проведення референдуму з основних проблем Конституції (пропозиція КПУ-СПУ) тощо. Цілком слушною виглядає теза, що апарат облдержадміністрації, по суті, спрямовується проти реалізації єдиної лінії президента на зміцнення державності і становлення її інституцій.

Про це, зокрема, свідчить те, що керівництво Одеської облдержадміністрації не делегувало своїх представників на 2 з 4 нарад у прес-службі президента, що, по суті, означає ігнорування Розпорядження президента України № 419/95-рп "Про координацію роботи прес-служб та інформаційно-аналітичних підрозділів органів державної виконавчої влади".

З точки зору політико-психологічної бази конфлікту між Р. Боделаном і Е. Гурвіцом слід зауважити, що підприємницький сегмент політичної еліти починає тіснити постноменклатурну її частину. І це також породжує проблеми співвідносин між згаданими особами.

У цілому ж, на жаль, конфлікт між засобами масової інформації, підконтрольними обласній і міській владам, не може бути вичерпаний при збереженні нинішнього статус-кво обох керівників.

Прес-служба президента України 27.03.1996 р. 
Главная
Бухгалтерский учет, аудит
Экономика
История
Культурология
Маркетинг
Менеджмент
Налоги
Политэкономия
Право
Страхование
Финансы
Прочие дисциплины
Карта сайта
Учебные материалы для студентов онлайн
Правила користування
Продажа баннеров УБС