Главная  - Маркетинг  - Книги  - Експертиза товарів - Коломієць Т.М.
Експертиза товарів - Коломієць Т.М.
<< Содержание < Предыдущая Следующая >

5.3. Асортиментна експертиза

Асортиментна експертиза - оцінка експертом кількісних та якісних характеристик товару для встановлення його асортиментної приналежності.

Цей вид товарознавчої експертизи як самостійний менш поширений порівняно з двома видами, що раніше розглядалися. Найчастіше асортиментна експертиза є складовою частиною якісної експертизи, бо, оцінюючи якість, експерт повинен перевірити відповідність асортиментної приналежності товару, який пред'являється, його найменуванню, артикулу, товарній марці, зазначеній на маркуванні і в товаросупровідних документах.

Для диференційованої оцінки якості товарів різних найменувань, градацій експертові необхідно іноді провести їхнє сортування, одним з елементів якого є асортиментна експертиза.

Як самостійна асортиментна експертиза застосовується у таких випадках:

  1. при виникненні незгод між постачальником та одержувачем, продавцем і споживачем по питаннях асортиментної приналежності товару до певної групи, найменуванню, товарної марки тощо;
  2. при встановленні відповідності асортименту товарів у партії раніш представленим зразкам і/чи каталогам чи договорам купівлі-продажу;
  3. при проведенні асортиментної експертизи використовують аналогічні з якісною експертизою засоби та методи.


 
Главная
Бухгалтерский учет, аудит
Экономика
История
Культурология
Маркетинг
Менеджмент
Налоги
Политэкономия
Право
Страхование
Финансы
Прочие дисциплины
Карта сайта
Учебные материалы для студентов онлайн
Правила користування
Продажа баннеров УБС