Главная  - Бухгалтерский учет, аудит  - Книги  - Звітність бюджетних установ - Ткаченко І.Т.
Звітність бюджетних установ - Ткаченко І.Т.
<< Содержание < Предыдущая Следующая >

4. (0011) — інші, ніж визначені в абзаці «б», юридичні особи, діяльність яких не передбачає одержання прибутку згідно з нормами відповідних законів

(абзац «г» п/п 7.11.1 п. 7.11 ст. 7 зазначеного Закону)

Абзацем «г» п/п 7.11.1 п. 7.11 ст.7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» визначено, що неприбутковими установами та організаціями є інші юридичні особи, ніж визначені в абзаці «б» цього підпункту, діяльність яких не передбачає одержання прибутку згідно з нормами відповідних законів.

П/п 7.11.5 п. 7.11 ст. 7 цього Закону визначено, що від оподаткування звільняються доходи неприбуткових установ, отримані у вигляді коштів або майна, які надходять таким неприбутковим установам від проведення їх основної діяльності та у вигляді пасивних доходів.

Приклад 1

Гаражний кооператив «Південний», створений на підставі Закону України «Про об’єднання громадян», є добровільним громадським об’єднанням. Його діяльність спрямована на зберігання транспортних засобів, що знаходяться у приватній власності громадян. Кооператив зареєстрований в органах державної влади і має статус юридичної особи, отже, зареєстрований як неприбуткова організація відповідно до абзацу «г» п/п 7.11.1 п. 7.11 ст. 7 зазначеного Закону.

Статут приймається Загальними зборами громадян, які мають транспортні засоби і бажають своїми коштами спорудити стоянку (гараж). Члени кооперативу мають право обирати і бути обраними до керівних органів кооперативу (правління).

Гаражний кооператив «Південний» за І півріччя 2003 року отримав доходи:

— членські внески — основна діяльність (не підлягають оподаткуванню);

— банківські відсотки — пасивні доходи (не підлягають оподаткуванню);

— надання послуг (ремонт машин не членів кооперативу) (підлягають оподаткуванню на загальних підставах).

Приклад 2

Садівничо-городній кооператив «Економіст», створений відповідно до Закону України «Про об’єднання громадян», є добровільним громадським об’єднанням для організації колективного садівництва та городництва і створення умов для культурного проведення вільного часу на земельних ділянках. Садівничо-городній кооператив має статус юридичної особи та зареєстрований як неприбуткова організація відповідно до абзацу «г» п/п 7.11.1 п. 7.11 ст. 7 Закону.

Товариством створено свій виборчо-представницький орган самоврядування (правління). Усі члени товариства мають рівні права на участь в управлінні справами товариства.

Садівничо-городній кооператив «Економіст» за І півріччя 2003 року отримав доходи:

— членські внески — основна діяльність (не підлягають оподаткуванню);

— банківські відсотки — пасивні доходи (не підлягають оподаткуванню).

Таким чином, якщо гаражні кооперативи та садівничі товариства провадять відповідно до статуту тільки основну діяльність згідно з п/п 7.11.13 п. 7.11 ст. 7, то вони можуть бути зареєстровані як неприбуткові організації і відповідно до п/п 7.11.6 від оподаткування звільняються доходи гаражних кооперативів та садівничих товариств, отримані у вигляді коштів або майна, які надходять від проведення їх основної діяльності, та у вигляді пасивних доходів. При цьому загальне положення статутних документів таких організацій повинно містити позицію про те, що гаражний кооператив або садівниче товариство створений на підставі Закону України «Про об’єднання громадян».

У разі, якщо статутні документи зазначених організацій передбачають інші види діяльності, які можуть відповідно до чинного законодавства планувати одержання прибутку, то вони не підлягають включенню до Реєстру неприбуткових організацій. 
Главная
Бухгалтерский учет, аудит
Экономика
История
Культурология
Маркетинг
Менеджмент
Налоги
Политэкономия
Право
Страхование
Финансы
Прочие дисциплины
Карта сайта
Правила користування
Продажа баннеров УБС