Главная - Финансы - Книги - Бізнес-план: технологія розробки та обгрунтування - Покропивний С. Ф.,
Бізнес-план: технологія розробки та обгрунтування - Покропивний С. Ф.,
<< Содержание < Предыдущая Следующая >

10.3. Способи підвищення ефективності презентації бізнес-плану

На практиці підприємці застосовують різноманітні способи підвищення ефективності презентації. Основні з них такі:

 • попереднє (до презентації) ознайомлення її учасників з бізнес-планом;
 • обгрунтований вибір форми проведення презентації та методів встановлення контактів з учасниками презентації;
 • широке використання художньо оформлених наочних матеріалів (схем, рисунків, таблиць тощо);
 • звертання уваги учасників презентації на ключові питання пропонованого бізнесу.

Якщо Ви заздалегідь передали копію бізнес-плану потенційним інвесторам, то вони мають можливість підготуватися до зустрічі, відтак Ви можете виграти час на презентації, спиняючись одразу на головних проблемах та уникаючи допоміжних, другорядних уточнень і пояснень.

Якщо Ви не зуміли раціонально та по-діловому провести презентацію, то це, як правило, породжує сумнів щодо Ваших здібностей ефективно керувати компанією. Відомо, що перше враження дуже важливе, має довготривалий і непропорційно великий вплив. Якщо Ви одразу справите враження розумної та ділової людини, то існуватиме велика ймовірність позитивної відповіді на Вашу пропозицію. Навпаки, якщо Ви недбало одягнені, погано підготовлені чи надто самовпевнені й глухі до будь-чиїх аргументів, крім Ваших власних, то інвестори інстинктивно поставляться до Вас упереджено і не прислухатимуться навіть до найспокусливіших пропозицій.

Зробіть все можливе для встановлення добрих взаємовідносин з учасниками презентації. Цьому сприяють кілька чинників, а саме:

 • віра в себе, яка базується на старанній підготовці до презентації;
 • справжнє захоплення своїм ділом (продукцією, послугою);
 • проведення презентації у формі діалогу, а не монологу;
 • використання по можливості стверджувальних речень, уникнення невизначених, двозначних і негативних висловів, короткі, ділові відповіді на запитання;
 • уміння сприймати проблеми свого бізнесу очима партнерів;
 • привітання партнерів теплою усмішкою, але без надмірної фамільярності.

Дуже важливим в процесі презентації є широке використання художньо оформлених наочних матеріалів. Якщо є можливість, продемонструйте зразки своєї продукції. Якщо цього з якихось причин неможливо зробити, або Ваш бізнес належить до сфери послуг, то продемонструйте хоча б фотографії, схеми, рисунки, таблиці тощо.

Якщо в процесі організації презентації Ваші майбутні партнери оглянуть зразки чи інші наочні матеріали, то це посилить враження від Ваших слів. Інша річ, коли треба одержати кредит під ідею, ще не втілену в дослідному зразку нового товару. Тоді можна послатися на наявні сертифікати, патенти, висновки експертів, продемонструвати проекти дизайнерів. Усі наочні матеріали мають бути виконані професійно та акуратно. Але навіть за найширшого використання наочних матеріалів слід завжди пам’ятати, що Ви не читаєте лекцію, а закликаєте присутніх до діалогу.

Проводити презентацію повинен керівник (підприємець) особисто. Якщо йдеться про порівняно велику суму інвестицій (понад 200 тис. грн.) , то до процесу презентації бажано залучити членів менеджерської групи. Але навіть тоді Ви повинні проводити презентацію особисто. У процесі презентації весь час слід постійно пам’ятати, що головне завдання полягає в тому, щоб примусити потенційних інвесторів повірити у Вас та у Вашу команду. 
Главная
Бухгалтерский учет, аудит
Экономика
История
Культурология
Маркетинг
Менеджмент
Налоги
Политэкономия
Право
Страхование
Финансы
Прочие дисциплины
Карта сайта
Правила користування
Продажа баннеров УБС