Главная  - Менеджмент  - Книги  - Інформаційно-комунікаційний менеджмент у глобальному суспільстві - Бебик В.M.
Інформаційно-комунікаційний менеджмент у глобальному суспільстві - Бебик В.M.
<< Содержание < Предыдущая Следующая >

ДЕРЖАВА І ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО

Не обминули політичні партії у своїх програмах і питання державного будівництва.

Однозначно заявила КПУ щодо радикальних змін у Конституції в разі приходу до влади на парламентських виборах, з певними обмовками натякнула про це і СПУ.

Коли говориться про можливі конституційні зміни, мається на увазі не тільки зміна суспільно-політичного устрою, про що мріють ліві (ПСПУ, КПУ, СПУ), а й черговий перерозподіл влади між гілками влади.

Зокрема, ПСПУ виступає за ліквідацію посади президента взагалі. За обмеження повноважень президента висловлюються СПУ, "Громада" і ПДЕСП. В разі реалізації цих планів форма правління в Україні має перетворитися з президентсько-парламентської на парламентську (ПСПУ) або на парламентсько-президентську (СПУ, "Громада", ПДЕСП).

Проблема перерозподілу влади між центром та регіонами присутня в програмах кількох партій.

У загальних рисах готові надати регіонам більші права ПСПУ, КПУ, СПУ-СелПУ — з передачею всієї повноти влади радам.

За розширення прав регіонів виступають ПЗУ, НДП, ПРВУ, ПП-ЛПУ, "Європейський вибір", СЛОн. Ці партії насамперед мають на увазі розширення повноважень місцевої влади в економічній та фінансовій сфері.

Велика кількість передвиборних програм містить питання реорганізації державного апарату та скорочення видатків на його утримання. Ці питання присутні у програмах КПУ, НДП, ХНС, ПЗУ, ПП-ЛПУ, "Європейського вибору", НРУ, РХП, "Національного фронту", УНА.

Дуже важливою є проблема методів управління суспільством, зокрема такою формою його організації, як держава.

За перехід до функціонального управління висловились у своїх передвиборних програмах "Громада" і "Європейський вибір", за ефективне управління — "Трудова Україна".

Просто змінити діючий механізм управління прагне ПСПУ, поєднати директивне й індикативне управління КПУ, а координаційно-індикативне управління суспільством має намір запровадити СПУ.

Проблеми боротьби з корупцією, розкраданням державної власності гостро ставлять у своїх передвиборних документах ПСПУ, КПУ, СПУ-СелПУ,

"Громада", ВПТ, СДПУ (о), НДП, ХНС, ПЗУ, НРУ, УНА, СЛОн.

Питаннями реорганізації так званих силових структур переймаються НДП (скорочення служби в армії до 1,5 року та поступовий перехід на контрактну систему), ПЗУ, УНА і СЛОн (професіоналізм армії) та ПДЕСП (робить наголос на реорганізації спецслужб). А проблеми забезпечення армії новою технікою та соціального захисту військових ставлять у своїх програмах насамперед ПСПУ (забезпечення офіцерів житлом та пайками) і СПУ (соціальний захист взагалі).

НАЦІОНАЛЬНА БЕЗПЕКА ТА ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНА ОРІЄНТАЦІЯ

Питання національної безпеки тією чи іншою мірою порушуються у 47,6 % передвиборних партійних програм.

Зокрема, військовою безпекою опікуються КПУ, "Громада", ХНС, НРУ.

Питання економічної безпеки є актуальними для "Трудової України",

СДПУ(о), ПЗУ, ПДЕСП, НРУ, а енергетична безпека в полі зору ПЗУ, ПДЕСП, НРУ і "Національного фронту".

Інформаційна безпека згадується в партійних документах НРУ, безпека людини — СДПУ(о), а екологічна безпека — ПЗУ і НРУ.

Зовнішньо-політичну орієнтацію на Європу та світове співтовариство декларують у своїх програмах НРУ і РХП, а орієнтацію на СНД і Росію — ПСПУ, КПУ, СПУ, "Трудова Україна", СЛОн. Особливий наголос на співробітництві з Росією в економічній галузі роблять також СДПУ(о) і ПРВУ.

Що стосується НАТО, то за реалізацію програми "Партнерство заради миру" висловились "Громада", НДП, ПЗУ і НРУ, а категорично проти — КПУ і "Трудова Україна".

Решта політичних партій та блоків обійшла ці питання у своїх передвиборних документах.

ЗАМІСТЬ ВИСНОВКІВ

Навряд чи можна спрогнозувати повну залежність політичної поведінки українських партій та блоків від базових параметрів їхніх передвиборних програм, чимало з яких мають дуже багато спільних ідей та тез. З певною мірою достовірності можна говорити лише про основні ідеологічні настанови того чи іншого сегмента національної політичної еліти, згуртованої під партійними знаменами (програмами) та штандартами (пропагандистськими матеріалами). Але в цьому контексті не варто забувати, що українське суспільство перебуває лише на початку становлення партійно-політичної системи демократичного зразка, а членство окремих політиків у тій чи іншій партії, а тим більше передвиборному блоці має ситуаційний характер, зумовлений не стільки вірністю певним ідеологемам, скільки психологічними симпатіями і міжособистісними зв'язками між окремими суб'єктами політики.

29 грудня 1997 року

Сектор ситуаційного аналізу відділу суспільно-політичного аналізу Управління внутрішньої політики Адміністрації Президента України 
Главная
Бухгалтерский учет, аудит
Экономика
История
Культурология
Маркетинг
Менеджмент
Налоги
Политэкономия
Право
Страхование
Финансы
Прочие дисциплины
Карта сайта
Studentu5.com : безкоштовні оригінальні реферати, авторські курсові, дипломні
Правила користування