Главная  - Прочие дисциплины  - Книги  - Плавання з методикою викладання - Клопов Р.В.
Плавання з методикою викладання - Клопов Р.В.
<< Содержание < Предыдущая Следующая >

1.3 Судоми при плаванні

Судоми проявляються в неконтрольованому болісному скороченні м'язів без їх розслаблення. У більшості випадків судоми вражають литкові м'язи, іноді м'язи стоп, стегон, рук. Судоми виникають через перенапруження, переохолодження або емоційну напругу, пов'язану із страхом.

Під час судом плавець позбавляється можливості продовжувати ефективні плавальні рухи, і, якщо він знаходиться далеко від берега, йому загрожує певна небезпека.

Оскільки стомлення м'язів відбувається в результаті тривалих і одноманітних рухів (без вираженої фази розслаблення, частіше нераціональних з погляду техніки плавання), необхідно поміняти спосіб плавання. Потім намагатися розтягнути зведені судомою м'язи. З цією метою слід, затримати дихання і опустити голову у воду, плавець прийняти положення «поплавець» і, обхвативши руками пальці стопи, за можливості, випрямити ногу (рис.1).

судоми мязів при плаванні

При судомах м'язів передньої поверхні стегна ногу згинають у колінному суглобі повністю, підтягаючи її ззаду руками за стопу. При судомах м'язів задньої поверхні стегна ногу розгинають у колінному суглобі. При судомах рук — стискають у кулак і розтискають пальці, згинають і розгинають руки в ліктьових суглобах.

Спочатку необхідно промасажувати м'язи, а потім пливти до берега, прагнучи виконувати неквапливі рухи.

1.4 Плавання в нічний час

У нічний час у воді можна опинитися при купанні увечері, коли швидко і непомітно темніє; при нічних купаннях і втраті орієнтирів; при тривалому багатогодинному плаванні.

Перш за все, необхідно заспокоїтися і визначити напрямок плавання з видимих на березі орієнтирах; якщо це неможливо, то треба рухатися у напрямі хвиль або визначити азимут напрямку руху за вірогідним заходом сонця, за Полярною зіркою.

У нічний час краще використовувати економічніші способи плавання брас і на боку, постійно контролюючи напрямок руху.

1.5 Плавання в одязі та роздягання у воді

При плаванні в одязі застосовуються способи плавання без винесення рук з води — це брас і спосіб на боку з підготовчим рухом «верхньої» руки під зодою (рис. 2). Робота руками і ногами повинна забезпечувати за можливістю горизонтальне положення тіла; голова після вдиху повністю занурюється у воду.

Плавання в одязі

Намоклий у воді одяг утруднює дихання і рухи, погіршує плавучість, підвищує опір води просуванню плавця, тому обов'язково слід зняти взуття і хоча б верхній одяг. У холодній воді повністю роздягатися не рекомендується, оскільки одяг трохи зберігає організм від переохолодження.

Взуття знімається в положенні «поплавець»: плавець повинен зробити вдих, згрупуватися; узятися однією рукою за каблук, інший — за ніс чобота або черевика і стягнути його з ноги. Якщо на черевику є висока шнурівка, то зазвичай, треба спочатку розв'язати шнурки. У такий прийом знімають і другий черевик. Якщо взуття потрібно зберегти, його закріплюють на спині за поясний ремінь.

Верхній одяг (пальто, піджак, брюки, спідницю тощо) краще знімати в положенні на спині. Спочатку її повністю розстібають, потім рухами рук спускають вниз.

Сорочку знімають, знаходячись у вертикальному положенні, підтримуючи себе біля поверхні за допомогою рухів ногами брасом. Розстібнувши всі ґудзики на комірі і манжетах, треба взяти поділ сорочки лівою рукою справа, а правої — зліва і, заздалегідь зробивши вдих, зняти її через голову. 
Главная
Бухгалтерский учет, аудит
Экономика
История
Культурология
Маркетинг
Менеджмент
Налоги
Политэкономия
Право
Страхование
Финансы
Прочие дисциплины
Карта сайта
Правила користування
Портал учебной литературы онлайн
Повернись живим