Главная  - Прочие дисциплины  - Книги  - Плавання з методикою викладання - Клопов Р.В.
Плавання з методикою викладання - Клопов Р.В.
<< Содержание < Предыдущая Следующая >

1.8 Плавання при сильній течії і водоверті

Сильна течія поблизу пристаней, причалів, плотів, судів, що стоять або рухаються, може затягнути плавця під них, понести далеко у відкриту воду.

При попаданні під пліт (пристань, причал і т. п.) необхідно встигнути зробити глибокий вдих і плисти під водою за течією, уникаючи ударів об перешкоди (витягнути перед собою одну або обидві руки), спливати на поверхню там, де є вільний простір.

На відкритому місці не потрібно напряму перетинати сильну течію, оскільки можна не розрахувати свої сили. Треба плисти за течією, поступово наближаючись до берега. Це збільшить відстань, але заощадить сили.

Водоверть утворюється при сильній течії біля поворотів річок, нерівностей дна, при віддзеркаленні струменів течії від перешкод. Якщо попадання у водоверть неминуче, необхідно прийняти горизонтальне положення і взяти напрям прямо на нього. При небажанні входити в зону водоверті потрібно взяти напрям під кутом до течії і пологого берега.

Під час катастроф, при затопленні і зануренні навіть невеликих судів, утворюється сильна водоверть, потрапивши в які, можна дуже глибоко зануритися і одержати травму від судна або предметів, що знаходяться на ньому. Тому необхідно завчасно зістрибнути у воду, бажано з підтримуючим засобом, і відплисти подалі від місця катастрофи.

1.9 Плавання у воді, покритій речовиною, що горить

При катастрофах на нафторозробках, що знаходяться в морі, або танкерах, що перевозять нафтопродукти, людина може опинитися у воді, покритій речовиною, що горить. Для виходу з положення, що створилося, необхідно, перш за все, правильно визначити напрям руху: назустріч вітру або хвилі (в цьому випадку відстань, подолана по ділянці, що горить, буде мінімальним).

Плавець долає ділянку, що горить, упірнаючи на глибині близько 1 м, періодично спливаючи для вдиху, до виходу на вільну від речовини, що горить, воду. Перед підйомом голови на поверхню плавець збовтує над собою воду, розгонячи речовину, що горить. Спливання не повинне бути високим, оскільки чим вище від поверхні води, тим вище температура.

1.10 Дії людини, що провалилася під лід

Людина, що провалилася під лід, не повинна в паніці хапатися за тонку кромку або навалюватися на неї всієї тяжкістю тіла: від цього лід обломлюється, і місце провалу розширяється.

Треба постаратися лягти на край ополонки спиною або грудьми, розкинути в сторони руки і упертися по можливості ногами в протилежний край. Потім, спираючись ліктями об кромку льоду, перевести тіло в горизонтальне положення, щоб ноги опинилися біля поверхні води. Ногу, що знаходиться ближче до кромки, обережно витягнути на лід, одночасно нахиляючи в ту ж сторону тіло. Витягнути з води іншу ногу і, не встаючи, з широко розкинутими руками і ногами відповзти від небезпечного місця, розподіляючи тяжкість тіла на можливо більшій поверхні льоду.

1.11 Плавання з підтримуючими засобами

Як підтримуючі засоби можна використовувати будь-які плавучі предмети: дошки, колоди, автомобільні камери, порожні пластмасові пляшки і каністри з-під бензину, м'ячі і футбольні камери, гумові надувні подушки і матраци і ін.

Пластмасові пляшки, закриті пробкою, потрібно зв'язати шийками в два «пучки» (по 3-5 штук в кожному) і з'єднати їх мотузком на відстані 0,5 м. У воді лягти грудьми на цей мотузок так, щоб пляшки виявилися за спиною. Таку ж конструкцію можна спорудити з двох футбольних камер, порожніх каністр і ін. Плавати з такою підтримкою краще всього брасом або виконувати рухи руками брасом, а ногами — кролем.

Автомобільну камеру потрібно надіти як рятівний круг, покласти на неї руки і плисти за допомогою ніг будь-яким зручним для себе способом.

На дошку, колоду, надувний матрац потрібно лягти грудьми так, щоб можна було плисти, виконуючи гребкові рухи руками і ногами.

Підтримуючі засоби застосовують при необхідності переправитися уплав через річку, озеро або іншу природну акваторію. 
Главная
Бухгалтерский учет, аудит
Экономика
История
Культурология
Маркетинг
Менеджмент
Налоги
Политэкономия
Право
Страхование
Финансы
Прочие дисциплины
Карта сайта
Правила користування
Портал учебной литературы онлайн
Повернись живим