Главная  - Прочие дисциплины  - Книги  - Плавання з методикою викладання - Клопов Р.В.
Плавання з методикою викладання - Клопов Р.В.
<< Содержание < Предыдущая Следующая >

3. Порятунок тих, що тонуть

Більшість нещасних випадків відбувається в результаті порушення правил поведінки на воді і недотримання заходів безпеки при купанні або плаванні. Проте не завжди навіть ці заходи можуть запобігти нещасному

випадку. Тому кожна людина, яка добре плаває, повинна знати прийоми надання допомоги людині, що потрапила в критичну ситуацію. Навіть ті, хто не вміють плавати, але знайомі з прийомами надання допомоги, можуть врятувати життя людині, що потрапила в біду.

Як надати допомогу з суші або з човна? Перш за все, в таких випадках тому,хто тоне кидають який-небудь плавучий предмет, за допомогою якого він може утриматися на поверхні води (дошку, колоду, автомобільну шину і ін.), а якщо дозволяє відстань, то з берега йому можна протягнути жердину або кинути мотузок і потім підтягти його до берега (рис. 11). На пляжах і в місцях масового купання завжди є стандартні підтримуючі засоби, що застосовуються в таких випадках — рятівні круги, нагрудники, жилети, пояси і інші. Рятівний круг має діаметр близько 80 см і вагу близько 7 кг. Вантажопідйомність такого круга — близько 15 кг. Полегшений рятівний круг має діаметр близько 60 см, вага близько 4 кг і вантажопідйомність до 8 кг. Рятівні круги звичайно виготовляються з пробки або пінопласту, обтягуються щільною матерією і

Порятунок в воді

забарвлюються в червоно-білий колір. До зовнішньої сторони круга в чотирьох місцях прикріпляється мотузок, який злегка провисає між кріпленнями, що дає можливість тому, хто тоне, схопитися за неї рукою.

Коли рятувальник кидає круг, він повинен так розрахувати свій кидок, щоб круг впав поряд з потерпілим і не ударив його. Якщо є вітер, то потрібно враховувати його силу і напрям і кидати круг по можливості не проти вітру. Щоб кинути круг потерпілому, потрібно узятися за мотузок і встати лівим боком по напряму кидка. Потім правою рукою з кругом виконується декілька маятникоподібних рухів, після чого виконується кидок.

Коли круг впав на воду, потерпілий кладе на нього руки і, працюючи ногами, може просуватися до берега. Якщо він сильно ослабів і не може сам рухатися, то спираючись на круг, чекає рятувальників.

Найнадійніший спосіб використання круга — коли той, що тоне, надягає його на себе. Для цього потрібно натискувати на ближній край круга, щоб піднялася протилежна сторона, і круг встав вертикально. Тоді потерпілий легко може простягнути в отвір круга голову, руки і плечі, а потім, опинившився всередині круга, розвести лікті в сторони і покласти на нього руки (рис.12).

Порятунок тих, що тонуть

Окрім кругів, широко застосовуються рятувальні жилети, пояси і нагрудники. Частіше за все вони робляться у вигляді жилета із застібкою на боку. З боку грудей і спини пришивається матеріалу два шари, між якими закладається який-небудь плавучий матеріал, наприклад крихта пробки і ін. Жилети і пояси частіше за все одягають до входу у воду. Але їх можна використовувати, наприклад, як круг — покласти на нього руки і лягти грудьми.

При порятунку тих, які тонуть, з успіхом застосовуються метальні рятувальні пристосування, що складаються з мотузка із закріпленими на її кінці яскравими поплавцями. Поплавці не дають тонути мотузку і допомагають людині утримуватися на поверхні води. Рятувальники звичайно користуються двома видами метальних пристосувань — кулями Суслова і кінцем Александрова. Кулі Суслова — дві кулі діаметром до 25 см вагою до 2,5 кг кожний і вантажопідйомністю до 10 кг — складаються з пресованої пробки або пінопласту, обтягнутого щільною матерією. Кулі сполучені мотузком так, щоб відстань між ними складала близько 60 см. До середини мотузка, що сполучає кулі, прив'язується кінець іншого мотузка завдовжки 20 м. Коли кулі падають на воду, потерпілий лягає грудьми на мотузок між ними. В результаті кулі опиняються у нього за спиною і, як поплавець, підтримують біля поверхні води, поки його не підтягнуть до берега. Слід мати на увазі, що кулі Суслова можна закинути не більше ніж на 10 м, оскільки вони досить важкі.

Значно далі можна метнути кінець Александрова, що є мотузком завдовжки до 30 м, що закінчується петлею діаметром близько 50 см. В середині петлі кріпиться невеликий вантажик, обтягнутий матерією, а з боків — два яскраво забарвлених поплавця. Петлиці мотузки одягається на потерпілого і проходить у нього під пахвами. Він може також просто взятися за петлю руками, а рятувальник поступово підтягне його до берега. Проте плавучість його не розрахована на підтримку людини біля поверхні води, тому його доцільно застосовувати тільки в тих випадках, коли потерпілий зберіг ще сили і може самостійно триматися на воді.

Ці пристосування кидають так само, як рятівний круг. Рятувальник встає боком по напряму метання і бере в однойменну руку кінець мотузка, змотаного великими петлями (по 40 м в діаметрі). В іншу руку він бере мотузок, що сполучає поплавці і вантажик, так, щоб вони вільно звисали вниз. Потім рятувальник робить декілька маятникоподібних розгойдуючих рухів рукою і різко кидає кінець Александрова з одночасним поворотом корпусу і кроком ногою вперед.

Підтримуючі засоби потрібно кидати, навіть якщо на допомогу до тонучого поплив кваліфікований рятувальник. Потрібно мати у вигляді, вживання підтримуючих засобів значно полегшує роботу рятувальників. 
Главная
Бухгалтерский учет, аудит
Экономика
История
Культурология
Маркетинг
Менеджмент
Налоги
Политэкономия
Право
Страхование
Финансы
Прочие дисциплины
Карта сайта
Правила користування
Портал учебной литературы онлайн
Повернись живим