Главная  - Прочие дисциплины  - Книги  - Плавання з методикою викладання - Клопов Р.В.
Плавання з методикою викладання - Клопов Р.В.
<< Содержание < Предыдущая Следующая >

3.3 Звільнення від захоплень спереду

1. Захоплення за одну або обидві руки рятувальника — рятувальник звільняється різким ривком з поворотом рук у бік великих пальців того, що тоне. Якщо потерпілий зловив рятувальника за одну руку, то іншою, вільною рукою рятувальник захоплює великий палець руки людини, яка тоне, і вивільняє руку.

2. Захоплення за тулуб двома руками — рятувальник упирається в підборіддя тонучого правою рукою і відвертає його голову назад, упираючись коліном йому в груди.

3. Захоплення двома руками за руку і тулуб — рятувальник різко піднімає лікті в сторони вгору і упірнає в глибину.

4. При захопленні за шию або голову руки тонучого відштовхуються вгору, і рятувальник йде вниз, в глибину.

5. При захопленні за ногу потрібно звільнитися від нього різким ривком — в крайньому випадку, відштовхнутися від того, що тоне, вільною ногою.

3.4 Звільнення від захоплень ззаду

1. При захопленні за обидві руки рятувальник групується, ставить ноги на груди або живіт потерпілого, одночасно опустивши голову у воду, і, штовхнувшись ногами, йде вниз-вперед.

2. Захоплення за тулуб під руками. Рятувальник береться за великий палець руки потерпілого, відгортає його і різким рухом корпусу виривається, повертаючи потім потерпілого спиною до себе.

Від захоплень за тулуб над руками і захоплення за шию рятувальник

звільняється таким же чином, як від аналогічних захоплень спереду.

3.5 Пошук людини, що потонула.

Якщо допомога не настигнула вчасно і потерпілий опустився на грунт, за ним потрібно упірнути. При цьому необхідно враховувати напрям і швидкість течії, адже вона може віднести того, що втопився, від місця занурення. Шукати під водою треба з розплющеними очима. При поганій видимості у воді рятувальнику доводиться обмацувати дно руками.

Для успішного пошуку потерпілого на місці його занурення необхідно кинути буй або розташувати на березі орієнтир. Потім простір, що оточує місце втоплення, досліджується по частинах, смугам, оскільки безладні пірнання марні.

При пошуку того, що втопився, біля плотів рятувальник повинен поклопотатися і про власну безпеку, щоб не потрапити під пліт самому. В цьому випадку рятувальнику рекомендується шукати того, що втопився, по жердині, яку тримає помічник, або обв'язатися мотузком, кінець якого теж повинен тримати помічник.

3.6 Підйом того, що втопився.

Якщо той, що втопився, лежить на грунті горілиць, то рятувальник до нього підпливає з боку голови і, захопивши її руками, сильно відштовхується від дна ногами, спливає на поверхню води для подальшого буксирування.

Коли потерпілий лежить на грунті обличчям вниз, рятувальник наближається до нього з боку ніг. Підхопивши його попід пахви і підвівши тулуб, рятувальник сильно відштовхується від дна ногами і спливає на поверхню води. Досягнувши берега, він виносить потерпілого і укладає для подальшого надання допомоги. 
Главная
Бухгалтерский учет, аудит
Экономика
История
Культурология
Маркетинг
Менеджмент
Налоги
Политэкономия
Право
Страхование
Финансы
Прочие дисциплины
Карта сайта
Правила користування
Портал учебной литературы онлайн
Повернись живим