Главная  - Страхование  - Конспекты лекций  - Cтрахування - конспект лекцій
Cтрахування - конспект лекцій
<< Содержание < Предыдущая Следующая >

СТРАХОВИЙ РИНОК ФРАНЦІЇ

Французький страховий ринок зазнав значних змін за останні 20 років — з розміщення контрактів на 30 млрд. французьких франків у 1970 році і до 504 млрд. французьких франків у 1992 році. Ця тенденція зростання була особливо помітна в секторі страхування життя та капіталізації. Проникнення в національну економіку поки що є неповним: за кількістю страхових контрактів Франція на 9-му місці, а за всіма секторами разом — на 12 місці, якщо виражати страхові контракти у відсотках від ВВП серед розвинених країн Заходу. Нині розширюються нові ринки: страхування комп'ютерних систем та мереж, страхові випадки в медицині тощо. Поява банківського страхування та відносна деспеціалізація каналів страхового поширення привели до стандартизації страхових послуг, особливо в галузі полісів страхування життя. Зацікавленість страховим сектором зумовлює той факт, що інвестиції у страхування стали головними інвестиціями французьких сімей. За останніх 10 років інвестиції у страхування зросли з 10 % (від загального обсягу) до 41 % у 1990 році та навіть до 59 % у 1991 році.

Розвитку маркетингу страхових послуг у Франції сприяє велика різноманітність каналів: пряме поширення, наймані агенти, які працюють через широку мережу невеличких агенцій, а також брокери, які групуються в досить великі об'єднання. Поширення та маркетинг здійснюються також через банківський ринок збуту та інші фінансові мережі. У 1993 році у французький страховій індустрії працювало близько 211100 чоловік, що становить приблизно 1 відсоток від працездатного населення.

Французькі компанії взаємного страхування (з більш жорстким відбором ризиків, нижчими цінами та тарифами) посіли значну частину ринку поряд з найнятими агентами традиційних компаній, їхня частина на ринку становить (у відсотках):

— 19,1 від усіх нових премій;

— 12,1 від нових премій у страхуванні життя;

— 39,4 від премій в інших видах страхування;

— 50 від нових премій у страхуванні автотранспорту;

— 40 від комбінованих контрактів з власниками будівель.

Французькі брокери зареєстровані в Комерційному регістрі як лідери, але під назвою: Страхова брокерська діяльність. У брокерській справі бере участь велика кількість компаній. Брокерами можуть бути як приватні особи, так і фірми. Від імені всіх клієнтів вони вибирають страховика та виступають у даному разі як радники. В 1993 році за брокерами стояло 7 відсотків сектора страхування життя та 18 відсотків сектора інших видів страхування при загальній чисельності брокерів 4200 чоловік. Порівняно з іншій країнами, французькі брокери мають велику частку ринку. В найближчому майбутньому вони будуть відігравати значну роль завдяки змінам у структурі, злиттю та змінам у формуванні капіталу.

Страхові агенти за наймом створюють реальну присутність на ринку, знаходячись близько від своїх клієнтів. Вони найактивніші у сфері індивідуального страхування, не пов'язаного зі страхуванням життя, а також у страхуванні малих та середніх компаній. З 1980-х років чисельність страхових агентів почала значно зменшуватись. Якщо в 1911-х роках агенти за наймом розподіляли 855 страхових послуг, то в 1990-х — тільки 410. Однак вони все ще залишаються лідерами з продажу страхових полісів, які не належать до страхування життя, а у сфері страхування життя володіють часткою ринку 17 відсотків. 
Главная
Бухгалтерский учет, аудит
Экономика
История
Культурология
Маркетинг
Менеджмент
Налоги
Политэкономия
Право
Страхование
Финансы
Прочие дисциплины
Карта сайта
Правила користування
Портал учебной литературы онлайн