Главная  - Менеджмент  - Конспекты лекций  - Управління спецпроектами (конспект лекцій НУДПСУ)
Управління спецпроектами (конспект лекцій НУДПСУ)
<< Содержание < Предыдущая Следующая >

Прогнозування остаточної вартості проекту

Першими питаннями, що починає задавати керівник після початку виконання проекту є: “Чи укладаємося ми в кошторис?”, “Яка буде остаточна вартість проекту?” Для невеликих чи середніх по розмірам проектів існує гарна система прогнозування й аналізу вартості - процедура визначення розрахункової вартості проекту по завершенні (ЕАС), запропонована раніше, імовірно, підходить для оцінки остаточних витрат таких проектів. Однак якщо проект великий, то цифри, отримані в результаті довгострокового прогнозу, або ненадійні, або їх узагалі не можна одержати. Однак існує принаймні один метод, що заслуговує на довіру і який довів свою точність і надійність при прогнозі остаточних проектних витрат. Він грунтується на використанні показника сумарної вартості виконання роботи на визначену дату - CPI (CPI = BCWP/ ACWP). Модель прогнозу вартості робіт по завершенняю(FAC) може бути описана наступним рівнянням:

FAC = ETC + ACWP,

Де:

ETC — орієнтована вартість по завершенні (робіт);

CPI — кумулятивний індекс вартості виконання роботи на визначену дату;

BCWP — кумулятивна кошторисна вартість робіт, завершених до конкретного моменту;

ACWP — кумулятивна фактична вартість робіт, завершених до конкретного моменту;

ВАС — загальна кошторисна вартість опорного плану;

FAC — прогнозована загальна вартість робіт із завершенні.

Наприклад, якщо ми припустимо наявність наступної інформації, то прогнозована вартість при завершенні (FAC) розраховується в такий спосіб:

Загальний основний кошторис (ВАС) проекту $5000

Кумулятивна приведена вартість (BCWP) на даний момент 1600

Кумулятивна фактична вартість (ACWP) на даний момент 2000

Прогноз остаточної вартості проекту дорівнює $6250. Дані досліджень показують, що стосовно великих проектів, виконаних більше ніж на 20%, ця модель працює добре, даючи погрішності менш 10%. Ця модель може бути використана для рахунків витрат наборів робіт, що застосовуються для прогнозу майбутніх і загальних витрат. Важливо, що ця модель виходить з того, що умови не зміняться, база даних вартості є надійною, BCWP і ACWP є кумулятивними, а на підставі попереднього ходу уже виконаних робіт можна судити про майбутній хід робіт. Цей прогноз є гарним методом, який менеджмент може використовувати для порівняння інших прогнозів і суб'єктивних думок фахівців. 
Главная
Бухгалтерский учет, аудит
Экономика
История
Культурология
Маркетинг
Менеджмент
Налоги
Политэкономия
Право
Страхование
Финансы
Прочие дисциплины
Карта сайта
Правила користування
Продажа баннеров УБС