Главная - Прочие дисциплины - Книги - Охорона праці - Москальова В.М.
Охорона праці - Москальова В.М.
<< Содержание < Предыдущая

Протидимний захист

Залежно від призначення будівель та їх поверховості протидимний захист забезпечується:

 • конструктивними способами;
 • об’ємно-планувальними засобами;
 • спеціальними засобами;
 • технічними рішеннями.

Мета проти димного захисту будівель і споруд передбачає:

 • обмежування розповсюдження продуктів горіння в межах будівлі та приміщення;
 • примусове видалення з будівлі задимленото повітря;
 • ізоляцію можливих осередків пожежі;
 • попередження задимлення суміжних приміщень

Для протидимного захисту облаштовують димові люки, які зменшують концентрацію диму в зоні виникнення пожежі.

У будівлях обладнаних димовими люками створюються більш безпечні умови для евакуації людей, полегшується робота пожежних підрозділів, задіяних у гасінні пожежі.

Облаштування димових люків передбачається будівельними нормами у безліхтарних будівлях віднесених за вибухопожежною небезпекою до категорій А, Б, В.

Димові люки не передбачаються у приміщеннях, які мають віконні прорізи, якщо глибина цих приміщень не перевищує 30 м.

Поперечний переріз димового люка має становити не менше 0,2% від площі виробничих приміщень і перекриватися клапанами, які можуть відкриватися ручним або автоматичним способом.

Особливу увагу протидимному захисту приділяють будівлям підвищеної поверховості (10 і більше поверхів). У таких будівлях облаштовують спеціальні незадимлені сходові клітки, для їх ізоляції від приміщень різного призначення та підвалів. У таких сходових клітках застосовують пристрої примусового видалення диму.

Для облаштування незадимлених сходових кліток, сходи відділяються від усіх приміщень будівлі глухими, димонепроникними стінами з обладнаними у них поверховими виходами.

Для видалення диму з коридорів передбачають шахти димовиведення з примусовою витяжкою та клапанами на кожному поверсі, які мають бути герметичними та надійними у роботі.

Протидимний захист висотних будівель здійснюється за допомогою спеціальних вентиляційних систем, які автоматично створюють зону розрідження в осередку пожежі та надлишковий тиск у суміжних приміщеннях, що унеможливлює розповсюдження диму за зоною пожежі.

Дим може розповсюджуватися по поверхах будівлі через вертикальні та горизонтальні комунікації. Для запобігання цьому, в зоні проходження комунікацій через будівельні конструкції, зазори в стінах будівлі глухо замуровуються будівельним розчином або мастикою з негорючих матеріалів. 
Главная
Бухгалтерский учет, аудит
Экономика
История
Культурология
Маркетинг
Менеджмент
Налоги
Политэкономия
Право
Страхование
Финансы
Прочие дисциплины
Карта сайта
Правила користування
Портал учебной литературы онлайн
Повернись живим