Главная  - Культурология  - Книги  - Культурологія - Гриценко Т.Б.
Культурологія - Гриценко Т.Б.
<< Содержание < Предыдущая Следующая >

Італія

Музичне мистецтво. Опера в XIX ст.

В Італії на початку XIX ст. найвидатнішим оперним композитором був Джоаккіно Россіні. Кращими його творами є опери „Севільський цирульник” і „Вільгельм Телль”.

Опера „Севільський цирульник”, так само як і опера Моцарта „Весілля Фігаро”, написана на сюжет Бомарше. В яскравих музичних образах в опері показано веселого, спритного, вдалого цирульника Фігаро. Опера „Вільгельм Телль” написана на сюжет легенди епохи боротьби швейцарського народу за свою свободу. У ній багато жвавих народних сцен, картин природи, побуту, характерна народна мелодика.

У другій половині XIX ст. провідну роль в оперному мистецтві Італії відіграє італійський композитор Джузеппе Верді, один із найулюбленіших і найпопулярніших оперних композиторів. Його музика мелодійна, доступна, щира. Сюжети Верді, як правило, брав з життя. Найпопулярнішими його операми є „Травіата”, „Ріголетто” та „Аїда”.

По шляху Россіні й Верді пішли й інші представники оперного мистецтва Італії XIX-початку XX ст. Це, в першу чергу, композитори Пуччіні, (опери „Мадам Батерфляй” („Чіо-Чіо-сан”), „Богема”, „Флорія Тоска”, і Леонковалло (опера „Паяци”)).

У першій половині XIX ст. велику славу здобув італійський скрипаль-віртуоз і композитор Ніколо Паганіні. Його виконавська майстерність і творчість справили великий вплив на наступний розвиток інструментальної музики. 
Главная
Бухгалтерский учет, аудит
Экономика
История
Культурология
Маркетинг
Менеджмент
Налоги
Политэкономия
Право
Страхование
Финансы
Прочие дисциплины
Карта сайта
Правила користування
Портал учебной литературы онлайн
Повернись живим