Главная  - Бухгалтерский учет, аудит  - Книги  - Організація бухгалтерського обліку, економічного контролю та аналізу - Сопко В.
Організація бухгалтерського обліку, економічного контролю та аналізу - Сопко В.
<< Содержание < Предыдущая Следующая >

5.6. Особливості організації контрольного процесу внутрішньогосподарських підрозділів

5.6.1. Загальні положення

У межах підприємства можуть функціонувати різні підрозділи, які працюють на основі внутрішньогосподарського розрахунку, підряду, оренди тощо. У підприємства можуть бути дочірні підприємства. У таких випадках організовують перевірки (ревізії) діяльності цих підрозділів. Основним завданням перевірок (ревізій) є визначення правильності дій службових осіб щодо керівництва господарством. На відміну від оперативного бухгалтерського контролю цей контроль є подальшим, оскільки здійснюється після проведення операцій.

Особливість такого контролю у формі перевірок (ревізій) полягає у тому, що він проводиться на підставі даних первинних документів, записів у облікових реєстрах та за даними звітних форм. Перевірці підлягає фактичний стан наявності грошей, товарно-матеріальних цінностей у натуральному вираженні. Такий контроль має виявити недоліки, помилки (а іноді й зловживання), які не могли бути визначені у процесі поточного (оперативного) контролю бухгалтерською службою відповідного підрозділу господарства. 
Главная
Бухгалтерский учет, аудит
Экономика
История
Культурология
Маркетинг
Менеджмент
Налоги
Политэкономия
Право
Страхование
Финансы
Прочие дисциплины
Карта сайта
Правила користування
Продажа баннеров УБС